• info@zpravodaj.fragranza.cz
  • Tel: +420 240 242 112

 

Moschino

Zakladatelem značky Moschino je Franco Moschino, který se narodil v roce 1950 nedaleko Milána v průmyslovém městečku Abbiategrasso. V roce 1967 odešel studovat na akademii krásného umění v Miláně, po jejímž skončení se chtěl stát umělcem, který by od hlavy až k patě změnil „zatuchlý“ módní svět. A podařilo se – svá studia dokončil v roce 1971 a již ve stejném roce začal pracovat pro slavného Gianniho Versaceho, kterého oslnil svým nevšedním talentem. Při své první kolekci v Miláně šokoval tamní publikum vyzývavostí a surrealismem a podobný styl ho již neopustil. Svou vlastní značku zahájil však až v roce 1983, přičemž jeho heslem bylo: „Nemůžete-li být elegantní, buďte aspoň extravagantní.“ Jeho modely byla plné fantazie a extravagance a přesto sexy a nositelné. Snažil se také bojovat proti módnímu stereotypu a jeho reklamní kampaně byly doprovázeny slogany jako „Pozor: módní přehlídky můžou být nebezpečné pro vaše zdraví“ nebo „Dobrý vkus neexistuje“. Ovšem svůj první butik otevřel v Miláně až v roce 1989 a ihned v roce 1994 jej pro jeho zdravotní neschopnost a následnou smrt musela ve funkci designérky nahradit velmi dobrá kamarádka Rossella Jardiny, která věrně navazuje na jeho tradici.

Pod značkou Moschino dnes najdeme nejen oblečení určené pro denní nošení či večerní šaty, ale také doplňky jako například boty nebo kabelky. Základní kolekce jsou pak rozděleny na slavné řady: Moschino, Moschino Cheap & Chic a Love Moschino. Poprvé se značka Moschino do „voňavého byznysu“ pustila v roce 1987 a dodnes z něj díky mnoha úspěšným parfémům nevystoupila. Nenechte se však infantilními flakóny ve tvaru figurek a srdíčkovými uzávěry zmást či odradit, většina vůní Moschino je totiž skutečně skvělých, originálních a kvalitních a nepohrdne jimi leckterá dáma či starší paní.

První parfémem značky byla a je úžasná Moschino Femme Gold. Ačkoliv se objevila v 80. letech, rozhodně se nejedná o žádnou opulentní květinovou vůní, jakých bylo tehdy na každém rohu stovky. Moschino je stále moderní a zajímavá. Obsahuje značné množství gardénie, vanilky, růže a karafiátu, které jsou zjemněny a osvěženy zelenými a čokoládovými spodními tóny. Další na řadu přišla v roce 1995 slavná *Cheap & Chic. Ta zase překvapila svými ryze elegantními lehce mýdlovými tóny, které se točí okolo růže a vlahého leknínu. O rok později si pak po světě začala vykračovat Oh! de Moschino se svým zajímavým květinově pudrovým aroma. A konečně se v roce 2003 přiřítila další povedená vůně – Couture!, která si vytkla za cíl zmást svou krásnou všechny milovnice sušších decentních tónů ve spojení s pikantním pepřem, žlutým mákem a ovocem. Rok 2005 si pak již nachystal spíše něco pro mladší ročníky či milovníky citrusů – krásnou citrusově svěží I Love Love, do níž se zamilovala nejedna žena. V podobném duchu je pak také Hippy Fizz či svěží ovocná Funny! s akordem zeleného čaje. Určitě však rovněž vyzkoušejte velmi nevšední Glamour s překrásným flakónkem a vůní mořské soli, tangerinky a orchideje.

Přejete si však po tak velkých dávkách šťavnatého ovoce něco skutečně čistého a hebkého? Potom bezpečně vyzkoušejte zatím nejnovější Light Clouds, která vás uklidní svým tichým pižmem, lotosem, bramboříkem, jasmínem a ibiškem. Muži se však již jistě nemohou dočkat, proto přejděme nyní k nim. Pro pány má Moschino v zásobě sice jen dvě vůně, ale zato dozajista stojí obě za vyzkoušení. Moschino Friends Men je krásná citrusově dřevitá vůně a Uomo?.

Moschino překvapí svou suše gurmánskou vůní se skořicí, šalvějí a růžovým dřevem. Značka Moschino nabízí svým zákazníkům, především tedy zákaznicím, vůně všeho druhu. Vyberou si u ní však zejména ženy, které sázejí buď na prudkou ovocně květinovou eleganci či ženy, jež milují rozpustilé, barevné a hravé ovocné kreace s nápadem a originalitou.

Le premier parfum de la marque était et reste l'incroyable Moschino Femme Gold. Bien qu'il soit apparu dans les années 1980, ce n'est certainement pas un parfum floral opulent, dont il y en avait des centaines à chaque coin à l'époque. Moschino est toujours moderne et intéressant. Il contient une quantité considérable de gardénia, de vanille, de rose et d'oeillet, qui sont adoucis et rafraîchis avec des nuances vertes et chocolatées. Vient ensuite le fameux * Cheap & Chic en 1995.

více

Kategorie
Sklad
Pohlaví
Vůně
Konzistence
Balení
Rozbalit filtr

Nalezeno 30 produktů
Řazení:
Nejoblíbenější Nejlevnější Abecedně Nejnovější
Moschino Gold Fresh Couture EDP 100 ml W

Moschino Gold Fresh Couture EDP 100 ml W

✔ K expedici ✘ Na prodejně

1 290
Moschino Toy 2 Bubble Gum EDT 30 ml + BL 50 ml W

Moschino Toy 2 Bubble Gum EDT 30 ml + BL 50 ml W

✔ K expedici ✘ Na prodejně

960
Moschino Moschino EDT 25 ml W

Moschino Moschino EDT 25 ml W

✔ K expedici ✔ Na prodejně

890
Moschino Funny! EDT 100 ml W

Moschino Funny! EDT 100 ml W

✔ K expedici ✔ Na prodejně

1 680
Moschino Cheap & Chic EDT 50 ml W

Moschino Cheap & Chic EDT 50 ml W

✔ K expedici ✔ Na prodejně

1 056
Moschino Fresh Couture EDT 30 ml W

Moschino Fresh Couture EDT 30 ml W

✔ K expedici ✘ Na prodejně

1 040
Navlasil
Moschino Funny! EDT 25 ml W

Moschino Funny! EDT 25 ml W

✔ K expedici ✔ Na prodejně

792
Moschino Cheap & Chic So Real EDT 100 ml W

Moschino Cheap & Chic So Real EDT 100 ml W

✔ K expedici ✔ Na prodejně

1 648
Moschino Pink Bouquet EDT 50 ml W

Moschino Pink Bouquet EDT 50 ml W

✔ K expedici ✘ Na prodejně

600
Moschino Cheap & Chic DEO ve skle 50 ml W

Moschino Cheap & Chic DEO ve skle 50 ml W

✘ K expedici ✔ Na prodejně

552
Post your comment

Fragranza.cz