V roce 1937 Stéphane Burdin otevřel jednu z prvních specializovaných parfumerií v Paříži, kde nabízel mimo jiné své vlastní parfémy. Tyto exkluzivní vůně, které jedinečným způsobem vyjadřují podstatu pařížské elegance, jsou vytvořeny ze vzácných ingrediencí a rafinovaných akordů. Při tvorbě flakonů využil Stéphane Burdin talentu firmy Lalique a výrobců křišťálu z francouzského Nancy.

Maison Burdin měl okamžitý úspěch. Téměř o 80 let později se tato voňavá spící kráska znovu probrala a pod vedením vnoučat jejího zakladatele představila 3 ženské vůně, z nichž každá vzdává hold prvním kompozicím domu: TINOUTCHA, PARIS MINUIT a LES BEAUX JOURS, následované v roce 2021 vůní EMMÈNE-MOI, které elegantně spojují historii a modernitu.

Další kapitola se odehrála v roce 2020, kdy vznikl triptych vůní AMOROSO, EN GARDE! a SANS TÉMOIN, definující nadčasovou mužnost a zároveň zachycující základní hodnoty tvorby Maison Burdin: výjimečnost, propracovanost a jedinečnost.

LA COLLECTION OR se skládá z vůní TINOUTCHA, LES BEAUX JOURS a PARIS MINUIT, trojice vytvořených v roce 2014 parfumérkou Véronique Nyberg. V roce 2021 se ke kolekci připojí vůně EMMÈNE-MOI od parfumérky Nathalie Feisthauer.
LA COLLECTION OR zahrnuje moderní a osobitou interpretaci historických vůní domu, pojatou jako olfaktorická cesta časem.

LA COLLECTION PLATINIUMV roce 2021 vytvořila parfumérka Nathalie Feisthauer pařížský triptych EN GARDE !, AMOROSO a SANS TÉMOIN v kolekci Maison. Burdin COLLECTION PLATINIUM. Každá vůně vykouzlí svět, který uchvátí představivost.

TINOUTCHA - ZÁŘIVOST RUSKÝCH BALERÍN dámský parfém

TINOUTCHA, původně inspirovaná milostným vztahem s balerínou z moskevského Velkého divadla, je floriental (kombinace květinových a orientálních tónů), který oslavuje prestižní a okázalý svět ruských baletů s vířivými piruetami tónů.

Vůně se otevírá ovocnými, svěžími svrchními tóny, v nichž zralá hruška tančí se šťavnatou broskví, a poté se bez přerušení odhaluje tajemné, jemné srdce, v němž se květ osmanthu mísí se stylovou tureckou růží, smyslným jasmínem a přirozeně svěží fialkou. Tento balet harmonií uzavírají dřevité základní tóny vytvořené z hlubokých a silných akordů, v nichž se mísí mocný oud, hřejivé santalové dřevo a smyslné, balzamické kašmírové dřevo.

Kulatá, ovocná a jemně sladká vůně TINOUTCHA odvážně vyjadřuje romantickou vášeň.

LES BEAUX JOURS - JARNÍ ODYSEA dámský parfém

LES BEUX JOURS je skutečnou ódou na radost a nové začátky. Vystihuje ducha teplého pařížského jara, kdy se město probouzí ze zimního spánku. Vůně se otevírá lahodnými svrchními tóny, v nichž se jemnost liči snoubí se svěžím granátovým jablkem a šťavnatou klementinkou. Poté přechází do rozkvetlého květinového srdce složeného ze tří květin, z Znichž každá má výraznou osobnost. Majestátní a impozantní lilie Madonna se mísí s opojným jasmínem a umocňuje elegantní a výrazně orientální tureckou růži. Jemnost je obsažena v základu, který vyvažuje ovoce a květiny svými tóny hlubokého bílého cedru, suchého dřevitého vetiveru a nádechem pižma, které vykouzlí svěží vůni prádla sušeného na slunci.

LES BEAUX JOURS zdaleka není tradiční vůní, potěší smysly svými květinovými, tělovými a smyslnými akordy, které dokonale splynou s pokožkou.

PARIS MINUIT - KVĚTINOVÉ NOČNÍ APOGEUM dámský parfém

PARIS MINUIT je stejně tajemná a fascinující jako noční Paříž, je olfaktorickou poctou záhadám noci, které se odehrávají v ikonických dominantách hlavního města elegance.

Vůně překvapí pikantními vrchními tóny růžového pepře, bobkového listu a mandarinkové kůry. Poté se rozvine srdce plné opulentních bílých květů, které jsou jako ozvěna jasných světel velkoměsta. Spojení květu pomerančovníku, tajemného srdce ylang-ylang a sladké gardénie. Vůně dál pokračuje v okouzlování hlubokým základem, v němž vibruje tajemný jantar a okouzlující vanilka spolu s hypnotickým pačuli.

Důrazná a autenticky ženská vůně PARIS MINUIT je svůdná vůně s fascinujícím a magnetickým čichovým podpisem.

EMMÈNE - MOI - ZÁŘIVÁ ÓDA NA ROMANTISMUS dámský parfém

EMMÈNE-MOI čerpá inspiraci z romantické scenérie, kterou vytvářejí první jarní sluneční paprsky na březích Seiny. Je skutečnou poetickou odyseou. Dlážděné břehy města, od bran Tuilerijského paláce přes ostrov Saint-Louis až po nábřeží Quai Conti a jeho knihkupectví, které jsou odedávna cílem výletníků a dějištěm nejkrásnějších romancí.

Květinově-ovocná vůně EMMÈNE-MOI vyjadřuje radost a poezii této okouzlující scenérie. Ve středu tvoření se nachází osmanth, vzácná exotická květina se smyslnými tóny, která je čichovým pokladem parfumérské niky. Vůně se otevírá zářivými, jiskřivými tóny bergamotu, italského citronu a černého pepře, které jsou prosyceny šťavnatostí meruňky. Jemnou, vzácnou osmanthu z Číny pak odhaluje lehké a ovocné srdce evokující Asii, rozjasněné květinovými tóny neroli a konvalinky. Čichová cesta nakonec vrcholí koženou stopou cedrového dřeva a pižma z Virginie.

EMMÈNE-MOI je poetický a vzácný parfém, jehož jemné meruňkové tóny vytvářejí jedinečný květinově-ovocný podpis.